Suomen Palliatiivisen Hoidon yhdistyksen hallitus 

toimii yhdistyksen tavoitteiden toteuttajana järjestämällä koulutusta, vaikuttamalla alan koulutuksen sisältöön, antamalla lausuntoja ja julkaisemalla yhdistyksen lehteä sekä ylläpitämällä yhdistyksen kotisivuja ja sosiaalisen median tilejä. Hallitus huolehtii yhdistyksen taloudesta, jäsenasioista ja jäsenien informoimisesta.

Yhdistyksen hallitus

Yhteystiedot:

e-mail: mira.pajunen@sphy.fi

Puheenjohtaja

Mira Pajunen

Sh YAMK (kliininen asiantuntija)

  • Palvelupäällikkö; muistiyksiköt
  • Työnohjaaja (STOry)
  • Saattohoidon asiantuntijakouluttaja


Varapuheenjohtaja, jäsensihteeri

Katriina Heino

Psyk. ESH 

  • Syöpäsairaanhoitaja 


Yhteystiedot:

e-mail: katriina.heino@sphy.fi

Carita Olkkonen

Sh YAMK

  • Terhokoti

Yhteystiedot:

e-mail: carita.olkkonen@sphy.fi

Taloudenhoitaja

Anne Kohvakka

Sairaanhoitaja sis.kir.

  • Aoh, palliatiivinen keskus (Päijät-Sote)
  • Saattohoidon asiantuntijakouluttaja

Yhteystiedot:

e-mail: anne.kohvakka@sphy.fi

Yhteystiedot:

e-mail: ulla-pia.parkkonen@sphy.fi

Sihteeri

Ulla-Pia Parkkonen

Sis.kir. ESH

  • Sairaanhoitaja, palliatiivinen yksikkö (Eloisa, Savonlinna)

Katja Borisov

Sh YAMK (kliininen asiantuntija)

  • Asiantuntijahoitaja, palliatiivinen keskus (Keusote)

Yhteystiedot:

e-mail: katja.borisov@sphy.fi